![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/1.upload-images.png)
2. Κάνουμε κλικ στο HTML για να δούμε την URL διεύθυνση της κάθε εικόνας, τις αντιγράφουμε σε ένα πρόχειρο και πατάμε Αποθήκευση
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/2.clickhtml-copycode.png)
3. Επιστρέφουμε στον πίνακα ελέγχου του blog μας και από εκεί κάνουμε κλικ στο Πρότυπο και έπειτα Επεξεργασία HTML
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/3.protypo-epeksergasia.png)
4. Στον κώδικα του blog μας πατάμε ταυτόχρονα στο πληκτρολόγιο το Ctrl και το F για να εμφανιστεί το πλαίσιο αναζήτησης και ψάχνουμε να βρούμε το </b:skin>
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/4.findbskin.png)
5. Ακριβώς από κάτω κάνουμε επικόλληση τον κώδικα που ταιριάζει στην εικόνα που θέλουμε να ορίσουμε ως background στην κάθε σελίδα και πατάμε Αποθήκευση.
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/4.pastecodeandsave.png)
ΠΡΟΣΟΧΗ: για να λειτουργήσει ο κώδικας αντικαταστήστε το blogspot.gr sto url του blog σας με το blogspot.com.
Αν θέλουμε να βάλουμε μια μεγάλη εικόνα που να καλύπτει όλο το background χρησιμοποιούμε τον παρακάτω κώδικα:
<b:if cond=’data:blog.url == "TO URL ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ BACKGROUND"’><style>body, .body-fauxcolumn-outer .cap-top {background-image: url(TO URL ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ);background-position: top;background-repeat:no-repeat;background-attachment: fixed;background-size: cover;}</style></b:if>
Αν θέλουμε να βάλουμε μια μικρή εικόνα pattern, που να επαναλαμβάνεται για να καλύψει όλο το background χρησιμοποιούμε τον παρακάτω κώδικα:
<b:if cond=’data:blog.url == "TO URL ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΤΟ BACKGROUND"’><style>body, .body-fauxcolumn-outer .cap-top {background-image: url(TO URL ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ);background-position: top center;background-repeat:repeat;background-attachment: fixed;}</style></b:if>
<b:if cond=’data:blog.url == "http://all4blogs.blogspot.com/p/blogroll.html"’><style>body, .body-fauxcolumn-outer .cap-top {background-image: url(http://1.bp.blogspot.com/-H60SFhkXh_I/UzLJ5N0StmI/AAAAAAAABP0/ajz5XHC7jaQ/s1600/3215187609_4649b8bcc8_b.jpg);background-position: top;background-repeat:no-repeat;background-attachment: fixed;background-size: cover;}</style></b:if><b:if cond=’data:blog.url == "http://all4blogs.blogspot.com/p/about-me_19.html"’><style>body, .body-fauxcolumn-outer .cap-top {background-image: url(http://2.bp.blogspot.com/-iUNzxBN301s/UzLJ4hdq3zI/AAAAAAAABPw/SfrXiPXYTP8/s1600/gplaypattern.png);background-position: top center;background-repeat:repeat;background-attachment: fixed;}</style></b:if>
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/blogrollcustombackground.png)
![](http://www.all4blogs.gr/wp-content/uploads/2014/03/aboutpagecustombackground.png)
NO COMMENT